понеделник, април 15, 2024
spot_img
ПочетнаНекатегоризираноШтипските змии излегоа на „сончање“ во коритото на река Отиња - Народе,...
spot_img

Штипските змии излегоа на „сончање“ во коритото на река Отиња – Народе, внимавајте!

Високите температури ги активираа змиите да излезат од своите седла, па веќе неколку граѓани објавија видеа со цел да се апелира за внимание при шетање во коритото на река Отиња.

Од Брзата помош смируваат дека имаат доволно количество на противотров за каснување од влекачи.

Покрај центарот на Штип, граѓаните се предупредуваат да внимаваат и при шетање на пешачката патека покрај кејот на реката Брегалница.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ