петок, април 12, 2024
spot_img
ПочетнаШтип NewsШТИПСКИО РОНАЛДО: Навивачите на Абердин го истакнаа македонското знаме во знак на...
spot_img

ШТИПСКИО РОНАЛДО: Навивачите на Абердин го истакнаа македонското знаме во знак на подршка за Бојан Миовски

Бојан Миовски игра во топ форма во Шкотска, запиша нови два гола, Абердин го победи Ливингстон со 5-0 во натпревар од 5. коло.

Миовски погоди за 1-0 од пенал вово 41. минута, а потоа се запиша во листата на стрелците и за 4-0 во 63. минута.

Македонскиот репрезентативец е веќе хит кај навивачите на Абердин, сега поддршка од фановите со македонско знаме на трибините

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ