среда, април 17, 2024
spot_img
ПочетнаСпортШтипскиот градоначалник на средба со млади талентирани спортисти
spot_img

Штипскиот градоначалник на средба со млади талентирани спортисти

Градоначалникот на Општина Штип, Иван Јорданов денеска оставри средба со млади талентирани спортисти од Карате клубот-Штип и Клубот „Осенсеи“.

-Спортот е најдобриот пат младите да ги достигнат своите цели и остварат своите сништа,а воедно преку своите успеси да бидат амбасадори на нашата општина. Денес гости на градоначалникот беа млади талентирани спортисти од Карате клубот Штип и џиу џицу „Осенсеи” кои изминатиот период постигнаа значителни резултати на домашни и меѓународни натпревари, се вели во писменото соопштение од кабинетот на градоначалникот Јорданов.

Во него се наведува и дека градоначалникот Јорданов на овие млади спортисти им порача дека како локалната самоуправа ќе им биде поддршка на патот кон остварување на големи достигнувања во иднина.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ