сабота, септември 30, 2023
Google search engine
ПочетнаСценаШтипска пастрмајлијада и оваа година - Ѕвезди на манифестацијата ќе бидат Саша...
spot_img

Штипска пастрмајлијада и оваа година – Ѕвезди на манифестацијата ќе бидат Саша Ковачевиќ, Данијела Мартиновиќ и Амадеус Бенд (ФОТО)

На 22 и 23 септември сите патишта водат кон Штип, каде од рацете на штипските мајстори ќе се промовира највкусниот штипски бренд, неповторливата Штипска пастрамалија, која ќе се одржи по 15 пат.

За добрата забава на најгурманскиот хепенинг во државата ќе се погрижат: Саша Ковачевиќ, Данијела Мартиновиќ, Амадеус Бенд, Пајак и Лара, Љубојна, No End, КУД Тоска, КУД Мирче Ацев и многу други.

Општина Штип ги поканува сите граѓани на уникатно и незаборавно дружење “Пастрамалијада 2023”!

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ