среда, април 17, 2024
spot_img
ПочетнаСпортШок, плач и неверување: Боксер почина откако доби срцев удар во рингот...
spot_img

Шок, плач и неверување: Боксер почина откако доби срцев удар во рингот (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Муса Јамак, германскиот боксер со турско потекло, починал во саботата откако колабирал во рингот во грачето Гархинг во близината на Минхен, јавуваат германските медиуми.

Јамак, кој имал 8-0 скор со осум нокаути како професионалец, боксува со Хамза Вандера од Уганда, се обиде да се врати во рингот на стартот на третата рунда, по што ја загуби свеста. Според германската полиција, првата помош имала проблем да стигне до арената поради гужвата пред салата.

38-годишниот Јамак стана професионалец во 2017 година, а минатиот ноември го освои интернационалниот ВБФ појас во средно-тепка категорија, победувајќи го Белорусинот Сиерхај Хулијакевич.

http://<blockquote class=”twitter-tweet”><p lang=”tr” dir=”ltr”>Ringde kalp krizi geçiren ünlü boksör Musa Askan Yamak&#39;ın son anları kameraya yansıdı!</p>&mdash; Haber Global (@HaberGlobal) <a href=”https://twitter.com/HaberGlobal/status/1526574518042517504?ref_src=twsrc%5Etfw”>May 17, 2022</a></blockquote> <script async src=”https://platform.twitter.com/widgets.js” charset=”utf-8″></script>

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ