среда, април 17, 2024
spot_img
ПочетнаБалканШокантно откритие: Директор на центар за социјална работа сексуално уценувал мајки за...
spot_img

Шокантно откритие: Директор на центар за социјална работа сексуално уценувал мајки за детски додаток!

На социјалните мрежи е објавено компромитирачко видео на кое се гледа поранешниот директор на Центарот за социјална работа Бановиќи Невзет Туфекчиќ обвинет за сексуална уцена. Добил и закани, објави Klix.ba

Видеото најверојатно е снимено пред околу две години, а Туфекчиќ е прикажан во момент кога е гол, облекува долна облека и комуницира со женска личност. Видеото беше отстрането од Фејсбук набргу по објавувањето, но оттогаш беше објавено на Твитер.

Дел од видеото кое брзо стана вирално, го прикажува говорот на една жена која додека Туфекчиќ облекува долна облека вели дека ги опремила децата, им купила облека, обувки, книги и тетратки, а допрва треба да добие автомобил.

Во коментарите почнаа да се слеваат обвинувања на сметката на Туфекчиќ, меѓу другото, дека тој како директор на Центарот за социјална работа сексуално уценувал мајки за уверенија за детски додаток, а многумина не се согласуваат да добијат илјади конвертибилни марки еднократна парична помош во замена за давање сексуални услуги.

Иако во коментарите може да се види дека се поднесени пријави против Туфекчиќ, ниту една од нив не стигнала до Обвинителството на кантонот Тузла, што било потврдено за порталот. Инаку, Туфекчиќ по смената на локалната власт е разрешен од функцијата директор на Центарот за социјална работа Бановиќи, поради, како што неофицијално за Клик.ба е потврдено, злоупотреба на положбата.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ