среда, април 17, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаЧудото од дете во нова мисија: Марко Пејчиновски го започна третото препливување...
spot_img

Чудото од дете во нова мисија: Марко Пејчиновски го започна третото препливување за ова лето, плива од Радожда до Трпејца

Охрискиот херој Марко Пејчиновиќ, денеска го почна третото а воедно и последно препливување за овој месец, на релација Радожда-Трпејца во должина од 20 киломтери.

Претходно месецов, Градиште во должина од 18 киломтери.

Пејчиновси како што најави, ова лето планира да преплива 10 делници на Охридското езеро во вкупна должина од 250 киломтери.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ