среда, март 29, 2023
Google search engine
ПочетнаШтип NewsЦетински со порака до македонската публика: Дојдете на спектакуларен концерт - ...
spot_img

Цетински со порака до македонската публика: Дојдете на спектакуларен концерт – Едвај чекам да се видиме на штипска „Пастрамалијада“ (ВИДЕО)

Овој викенд, сабота, 24-ти септември, Тони Цетински со спектакуларен концерт во градот под Исарот!

Еден од најпознатите вокали во регионот се огласи преку видео и испрати порака до македонската публика: Дојдете во Штип, едвај чекам да се видиме!

Втората вечер гостите ќе ги забавуваат„Куку Леле“ и Зоран Илиев, а потоа следува и легендарниот Цетински.

Видеото погледнете го тука – https://fb.watch/fFLJ0Wo9Bm/

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ