понеделник, септември 25, 2023
Google search engine
ПочетнаМагазин(Фото) 11 најубави острови во светот според листата на „Time Out“ -...
spot_img

(Фото) 11 најубави острови во светот според листата на „Time Out“ – еден се наоѓа на Балканот

„Брач, Крк, Првиќ и сите други хрватски острови заслужуваат внимание, но Хвар е во посебна лига“, смета „Time Out“, кој го смести Хвар на четвртото место на својата листа на најубави острови.

Убавиот Хвар е веднаш до најубавите острови во светот на листата што ја креира популарниот светски магазин „Time Out“.

„Хвар има сè што може да посака еден далматински остров. Тој е полн со историски атракции и модерни капацитети, а краткото патување од Сплит е многу убаво само по себе. Брач, Крк, Првич и сите други хрватски острови заслужуваат внимание, но Хвар е во посебна лига“, вели „Time Out“, кој го смести Хвар на четвртото место.

Најубави острови на светот според „Time Out“:

1. Свети Вартоломеј, Мали Антили

2. Бора Бора, Француска Полинезија

3. Кејп Бретон, Канада

4. Хвар, Хрватска

5. Аруба, Кариби

6. Искија, Италија

7. Палаван, Филипини

8. Галапагос, Тихиот Океан

9. Занзибар, Танзанија

10. Кауаи, Хаваи

11. Малдиви, Индиски Океан

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ