сабота, април 20, 2024
spot_img
ПочетнаСцена(ФОТО) Учесничка од „Ѕвездите на Гранд“ претепана пред настап
spot_img

(ФОТО) Учесничка од „Ѕвездите на Гранд“ претепана пред настап

Пејачката Марина Радосављевиќ, поранешна учесничка во шоуто на Звезда Гранд, синоќа била претепана во Врњачка Бања.

Како што напишала во својата објава, била нападната од две маскирани лица. Таа вели дека ја испрскале со солзавец, ја собориле на земја и ја удриле со палка.

Имено, Марина се обратила преку својот Фејсбук профил и напишала дека се се случило синоќа околу 19.30 часот откако се паркирала пред локалот каде требало да има настап.

– Излегов од автомобилот, а потоа без вербален разговор ме нападнаа двајца покрупни мажи. Едниот несмасно испрскал со солзавец, другиот ги соборил и ги претепал двајцата со палка без мене познати мотиви – напишала Марина.

Тој вели дека вакви непријатни работи и се случуваат на жена, нечија ќерка, сестра… па дури потоа на пејачка.

– Беспомошно легнав на подот и ги гледав како со лесен чекор го поминуваат коритото на Врњачка река и си заминуваат. Јас сум во неверување, но сум толку добар и ментално стабилен што обидот за заплашување, тепање и евентуално убиство можам да го подведам под кукавичлук и лошиот систем на функционирање на денешницата. Дали сме во Тексас или Врњачка Бања? Се чувствувам разочарано и незаштитено – напишала Марина.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ