среда, септември 27, 2023
Google search engine
ПочетнаСпорт(ФОТО) Ова е ракометарот на РК Бутел кој се бори за живот
spot_img

(ФОТО) Ова е ракометарот на РК Бутел кој се бори за живот

Ракометар на суперлигашот Бутел утринава бил примен на скопските клиники со тешки телесни повреди и се бори за живот, јавува „24ракомет“.

– Неофицијално се работи за хрватскиот интернационалец Денис Тот, кој сезонава го носи дресот на Бутел, а лани играше за Охрид. Тој бил примен во болница со бројни повреди и неколку скршеници и се наоѓа во животна опаснос, објави sport1.mk.

Засега нема информации што точно се случило, дали ракометарот бил нападнат од неколку лица или учествувал во тепачка.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ