среда, декември 6, 2023
spot_img
ПочетнаБалкан(ФОТО) Карлеуша сака да се кандидира за претседател на Србија, фановите во...
spot_img

(ФОТО) Карлеуша сака да се кандидира за претседател на Србија, фановите во неверување од тоа кога сака да го направи тоа

Поп ѕвездата Јелена Карлеуша вчера го оствари своето право на глас и гласаше на претседателските избори во соседна Србија.

Таа покрај тоа што беше во центарот на вниманието поради својот впечатлив избор на облека, таа ја шокираше јавноста откако изјави дека би можела да започне да се занимава со политика.

-Ако некој во оваа земја еден ден би можело да менува нешто, тоа ќе бидам јас, изјави Карлеуша.

Таа вели дека доколку влезе во политика тоа би било за 10 или 20 години од сега.

Инаку пејачката вчера се појави во неочекуван стајлинг, по што српските медиуми ја нарекоа прва дама, а она гордо изјавила дека тоа и било идејата.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ