среда, април 17, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаФановите разочарани: Наместо на македонски, Тамара објави нова песна на српски јазик...
spot_img

Фановите разочарани: Наместо на македонски, Тамара објави нова песна на српски јазик – „Савршен крој“ (ВИДЕО)

Песната „Савршен крој“ на Тамара Тодевска е новиот сингл во продукција на Фондацијата План Б. Песната за неа ја создадоа: Зоран Коневиќ и Шридар Соланки (музика), Александра Милутиновиќ (текст) и Воислав Аралица (аранжман).

Работата на „Фондацијата План Б“ беше претставена со објавувањето на синглот „Зрно магија“ во изведба на познатиот рок пејач и фронтмен на Ван Гог, Звонимир Ѓукиќ – Ѓуле, а потоа сингловите „Загледан“ на легендарниот Драго Јелиќ.

И „Ти си мој брат“ на уште еден одличен рок пејач Дејан Цукиќ. Сите тие се дел од План Б, истоимениот албум, кој се очекува да биде објавен во средината на јуни од Tesla Music и Croatia Records. Албумот „План Б“ собра неколку од најголемите регионални музички имиња, па со своите песни наскоро ќе се претстават Дадо Топиќ и Влатко Стефановски, Ален Исламовиќ, Горан Шепа – Гале и Драган Јовановиќ – Крле.

Со инструменталната „Ти благодарам“ Зоран Коневиќ, авторот на музиката на сите песни и аранжерот Воислав Аралица му оддадоа почит на еден од најголемите светски рок музичари Дејвид Гилмур.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ