петок, април 12, 2024
spot_img
ПочетнаШтип NewsУХМР најавува невреме: Додека грми да не се престојува на отворено и...
spot_img

УХМР најавува невреме: Додека грми да не се престојува на отворено и под осамени дрвја

УХМР најавува пороен дожд, грмежи, ветер и локално невреме. Воедно предупредува, во случај на електрични празнења да не се престојува на отворен простор и под осамени дрвја.

Според УХМР, до среда времето на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, а во четврток и петок ќе има изолирана појава на нестабилност. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пообилен дожд, силен ветер, електрични празнења и појава на град.

И во делови од Скопската Котлина ќе има услови за појава на невреме.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ