недела, декември 10, 2023
spot_img
ПочетнаСпортУтре во Штип се одржува „Трофеј штипски боречки асови“
spot_img

Утре во Штип се одржува „Трофеј штипски боречки асови“

Утре во Штип се одржува Меѓународен турнир во борење „Трофеј штипски боречки асови“ во организација на Балканец.

На турнирот се пријавени 5 екипи од Бугарија ,4 од Косово и повеќе клубови од Македонија, односно над 200 борачи.

Турнирот ќе се одржи во спортската сала „Јордан Мијалков“ со почеток во 11 часот, а свеченото отворање е во 14 часот.

Повеќе инфорамции за целиот настан може да проследите на следниот линк: https://ipon.mk/utre-vo-shtip-se-odrzhuva-trofej-shtipski-borechki-asovi/

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ