понеделник, април 15, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаУтрво се разбудивме во Македонија или во некоја од земјите од ЕУ:...
spot_img

Утрво се разбудивме во Македонија или во некоја од земјите од ЕУ: Неверојатни цени низ маркетите, погледнете колку чини маслото за јадење!?

Откако Владата вчера не ги продолжи мерките за заштита на стандардот на граѓаните и ги врати маржите и даноците на основните прехранбени производи цените од денеска во маркетите ги рушат сите рекорди.

Маслото за јадење кое вчера беше 135 денари денеска се продава за неверојатни 169 денари или 2,75 евра.

Граѓаните пишуваат дека од утрово значително е поскапен и лебот. Во зависност од тоа каков леб купувате, цените се скокнати меѓу 6 и 9 денари.

Од полноќ поскапени се и горивата. Новите рекордни цени на бензините веќе се изразуваат во 3 цифри.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ