среда, декември 6, 2023
spot_img
ПочетнаШтип NewsУнијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ организира протестен марш во Штип под мотото:...
spot_img

Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ организира протестен марш во Штип под мотото: Посилни од предрасудите.

По повод 8 Март, Меѓународниот ден на жената, Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ во сабота на 5 март 2022 година организира протестен марш во Штип под мотото: Посилни од предрасудите.

Маршот ќе започне во 12 часот од пред мостот на реката Брегалница (кај Кафе Мурано) и по обележана рута ќе се движи до центар (кај Бохо Бистро).

Придружете ни се!

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ