петок, април 19, 2024
spot_img
ПочетнаСветУкраински медиуми тврдат дека е спречен обид за ликвидација на Зеленски
spot_img

Украински медиуми тврдат дека е спречен обид за ликвидација на Зеленски

Украинските медиуми тврдат дека е спречен уште еден обид за атентат на претседателот Володимир Зеленски. „Киев пост“ објави дека пропаднал нов обид за атентат.  Се наведува дека недалеку од границата со Словачка и Унгарија е уапсена воена група од 25 луѓе кои ги воделе руските специјални служби. „Киев пост“ тврди дека целта на оваа група била ликвидација на Зеленски. Досега медиумите јавија за повеќе неуспешни обиди за атентат на Зеленски откако почна војната. На 24 февруари, Русија ја почна инвазијата на Украина. 

На 22 месецов беше објавено дека група од 25 луѓе сакала да го убие Зеленски. 

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ