среда, септември 27, 2023
Google search engine
ПочетнаСветУкраина: Загинати повеќе од 40 украински војници и најмалку 10 цивили
spot_img

Украина: Загинати повеќе од 40 украински војници и најмалку 10 цивили

Повеќе од 40 украински војници и околу 10 цивили загинаа во првите часови од руската инвазија на Украина, изјави Олексеј Арестович, член на Кабинетот на претседателот на Украина, Володимир Зеленски.

„Знам дека повеќе од 40 се убиени и неколку десетици ранети. Знам за речиси 10 цивилни загуби“, изјави Арестович.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ