недела, декември 10, 2023
spot_img
ПочетнаМакедонијаУбава вест: Температурите растат до 21 степен, во Македонија следува пролет!
spot_img

Убава вест: Температурите растат до 21 степен, во Македонија следува пролет!

Од денес ќе настапи стабилизација на времето со пораст на дневната температура. Умерено облачно со умерен ветер од северен правец. Во Скопје умерено облачно со умерен северен ветер.

Прогноза за 18.03.2023
Минимална температура: -5°C до 1°C
Максимална температура: 12°C до 17°C
Претежно сончево и потопло со слаб ветер од променлив правец.

Прогноза за 19.03.2023
Минимална температура: -6°C до 1°C
Максимална температура: 14°C до 19°C
Претежно сончево и потопло со слаб ветер од променлив правец.

Прогноза за 20.03.2023
Минимална температура: -2°C до 4°C
Максимална температура: 16°C до 21°C
Сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ