понеделник, април 15, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаУапсена ќерка на познат македонски политичар и мајка адвокат: На Миконос продавала...
spot_img

Уапсена ќерка на познат македонски политичар и мајка адвокат: На Миконос продавала марихуана и дилала дрога!? (ФОТО)

Познат инфлуенсерка од Македонија, ќерка на политичар е уапсена на Миконос за учество во криминална организација која дилала кокаин и марихуана во дискотеки на Миконос.

Во групата на Миконос, како што открива protothema.gr, покрај експлозивната 21-годишна русокоса, учествувал и 34-годишниот водач на скопскиот картел и неговата десна рака и 35-годишник, уапсен е и познат либански диџеј од добро ситуирано семејство, кој постојано живее во Атина, а во летните денови се сели во Миконос, тој купувал кокаин од скопската банда.

Искусните службеници на Миконос Секјурити успеаја, по информации, да стигнат до трагите на скопскиот картел. Според документите од случајот кои стигнаа до protothema.gr, полицијата извесно време ја следела бандата. Она што е јасно е дека бандата од Скопје имала различни улоги.

Конкретно, 34-годишникот како водечки член, по негова наредба и под негово водство, ги упатувал своите соучесници каде да ја чуваат дрогата, како и начинот на кој ќе ја направат достапна на пазарот со собирање на парите од продажба, додека 35-годишниот со помош на импресивната 21-годишен инфлуенсер, чиј татко е политичар од соседната земја, а мајка адвокатка, работеле на пронаоѓање клиенти.

За време на полициската акција, властите уапсиле и либански диџеј кој бил клиент на скопскиот картел за кокаин 36-годишниот жител на Атина, кој потекнува од добро ситуирано семејство и вообичаено летува на Миконос, поседувал 3,7 грама кокаин. Тој, всушност, во изјавата што ја дал во полиција тврдел дека дрогата ја набавил од криминалната група.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ