среда, април 17, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаТупаницата посилна од умствената моторика: Двајца студенти претепале професор на факултетот во...
spot_img

Тупаницата посилна од умствената моторика: Двајца студенти претепале професор на факултетот во Тетово

Студенти претепале професор на Медицинскиот факултет во Тетово, јавува Алсат.

Телевизија известува дека настанот се случил пред неколку моменти, кога двајца студенти од Куманово од се уште непознати причини физички нападнале професор кој предавал на факултетот.

На местото брзо интервенирала полицијата која ги привела насилниците. Се работи на расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ