среда, декември 6, 2023
spot_img
ПочетнаМакедонијаТунелот на затворениците од Идризово прогласен за најголемата инфраструктурна инвестиција годинава во...
spot_img

Тунелот на затворениците од Идризово прогласен за најголемата инфраструктурна инвестиција годинава во Македонија?!

Дали тунелот на затворениците од Идризово е најголемата инфраструктурна инвестиција годинава во Македонија?! – комично гласат коментарите на граѓаните напишани на социјалните мрежи.

Почетокот на тунелот бил од шеталиштето на затворениот дел на затворот, а водел до надвор од објектот на затворот …

ТВ Канал 5 ексклузивно проговори за овој настан кој брзо одекна денеска низ јавноста.

Михајло Видимлиски во живо ги пренесе првичните информации и откри за колку лица станува збор?

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ