среда, април 17, 2024
spot_img
ПочетнаШтип NewsТротоарите над река Отиња ќе добијат заштитна ограда: Штипјани ќе имаат поголема...
spot_img

Тротоарите над река Отиња ќе добијат заштитна ограда: Штипјани ќе имаат поголема безбедност, а Штип уште поубав изглед во центарот!

Благодарение на поднесениот амандман од страна на пратеникот и координатор на пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ во Собрание на Република Македонија, Никола Мицевски, на левата страна на р. Отиња ќе се постави заштитна ограда, за поголема безбедност на пешаците и поубав изглед на централното градско подрачје.

Проектот е во износ од 5.580.000 денари и е финансиран од централниот Буџет на Република Македонија.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ