среда, септември 27, 2023
Google search engine
ПочетнаШтип NewsТри лица приведени на ул.„Радански пат“ во Штип
spot_img

Три лица приведени на ул.„Радански пат“ во Штип

На 19.02.2022 во 23.40 часот на ул.„Радански Пат“ во Штип, полициски службеници од СВР Штип ги лишиле од слобода Т.С.(27), Н.Д.(22) и Н.З.(21), сите од Штип, затоа што кај нив биле пронајдени и одземени марихуана и прашкаста материја. По документирање на случајот ќе следи соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ