сабота, септември 30, 2023
Google search engine
ПочетнаМакедонијаТренинг камп среде Сарај: 18 годишник истепал двајца полицајци
spot_img

Тренинг камп среде Сарај: 18 годишник истепал двајца полицајци

На 25.04.2023 околу 11.20 часот во кругот на Полициското одделение Сарај, полициски службеници од Полициското одделение Сарај го лишиле од слобода А.С.(18) од с.Крушопек, општина Сарај, затоа што физички нападнал полициски службеници кои извршувале службени дејствија.

Тој бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.  

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ