петок, април 19, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаТренинг или колективно билдање?! - Тепачка на полицајци во Кривогаштани (ВИДЕО)
spot_img

Тренинг или колективно билдање?! – Тепачка на полицајци во Кривогаштани (ВИДЕО)

Во неделата, на 16 април, околу 04.45 часот, пред угостителски објект во Кривогаштани бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу 41-годишниот А.Ј. од и 45-годишниот К.А., двајцата полициски службеници од село Житоше, информираше СВР-Битола.

„Се преземаат мерки за расчистување на случајот. Известен е Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди и ќе биде поведена и постапка за утврдување на дисциплинска одговорност и суспендирање од работното место до донесување на решение во дисциплинската постапка“, соопшти СВР-Битола.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ