недела, декември 10, 2023
spot_img
ПочетнаБалканТрагедија: 22-годишно момче од Македонија се удави во Црна Гора
spot_img

Трагедија: 22-годишно момче од Македонија се удави во Црна Гора

Првиот ден од престојот во Црна Гора каде 22-годишниот македонски државјанин заминал да работи во летната сезона, завршил трагично.

Црногорскиот медиум приморски.ме објави дека момчето стигнало вчера во заливот меѓу Бар и Улцињ и околу 18:00 часот се удавило на плажата Утеха.

Обвинител и полицијата го истражуваат трагичниот случај, а според првичните информации немало траги на насилство.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ