среда, април 17, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаТрагедија ја стресе Македонија: Маж го убил соседот, па се самоубил
spot_img

Трагедија ја стресе Македонија: Маж го убил соседот, па се самоубил

Убиство и самоубиство се случило утринава во Демир Капија. Иако нема потврда од полицијата, сепак, градоначалникот на Демир Капија, Лазар Петров потврдил дека се случил немил настан. Изрази жалење и очекува истрагата да покаже што точно се случило.

Првичните информации се дека 64 годишник пукал во соседот што живеел над него во зградата, човек на возраст од околу 34 години, а потоа самиот си пресудил.

Од МВР и од Обвинителството се очекува официјална информација наскоро.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ