сабота, септември 30, 2023
Google search engine
ПочетнаМакедонијаТРАГЕДИЈА ЈА ПОТРЕСЕ МАКЕДОНИЈА: Почина жена кај тунелот на делницата Гевгелија –...
spot_img

ТРАГЕДИЈА ЈА ПОТРЕСЕ МАКЕДОНИЈА: Почина жена кај тунелот на делницата Гевгелија – Неготино

Жена од Неготино починала после тешката сообраќајна несреќа која се случила утринава кај тунелот Т1 на делницата Гевгелија – Неготино, јавуваат од МВР.

Според полицијата, почината е 47-годишната Т.П.П. од Неготино, која управувала со возилото кое излетало од патот.

Како што информираат од полицијата, 47-годишната жена управувала со патничко возило ,,Фолксваген”, изгубила контрола и излетала од патот, при што возилото се превртело на покривот.

Поради сообраќајката во прекин е сообраќајот на овој патен правец и се врши увид на местото на настанот.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ