вторник, ноември 28, 2023
Google search engine
ПочетнаБалканТРАГЕДИЈА КАЈ ВРАЊЕ: Загина македонски државјанин по тешка сообраќајна несреќа
spot_img

ТРАГЕДИЈА КАЈ ВРАЊЕ: Загина македонски државјанин по тешка сообраќајна несреќа

Според неофицијални информации на српските медиуми автомобилот со регистерски таблички од Македонија излетал од патот и удрил во насип.

Македонски државјанин загинал во тешка сообраќајна несреќа која се случила вчера вечерта на улицата „Партизански пат“ во Врање, јавија српски медиуми.

Од полицијата велат дека сè уште не се познати околностите под кои дошло до несреќата. Според неофицијални информации на српските медиуми автомобилот со регистерски таблички од Македонија излетал од патот и удрил во насип. Еден пациент загинал, а еден е згрижен на Итна медицинска помош во Врање.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ