сабота, април 13, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаТрагедија во Скопје: Младо момче загина во сообраќајна незгода во Капиштец, еве...
spot_img

Трагедија во Скопје: Младо момче загина во сообраќајна незгода во Капиштец, еве ги кобните детали – не бил ниту сам на моторот

Дваесет и осумгодишен скопјанец синоќа почина кога со мотор удрил во ограда на улицата Елисие Поповски-Марко“.

Според информациите, во несреќата тешко е повредена и сопатничката Г. С. (27) од Скопје.

По несреќата, Љ. А. бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“, каде што од лекар му биле констатирани тешки телесни повреди и набргу починал.

Известен бил јавен обвинител, а увид извршила екипа од СВР Скопје.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ