петок, април 12, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаТрагдија: Се уште трае потрагата по возачот на „голфот“ што падна во...
spot_img

Трагдија: Се уште трае потрагата по возачот на „голфот“ што падна во Вардар

Продолжува потрагата по возачот на „голф 4“ кој вчера малку пред пладне излета од мостот на Вардар кај селото Желино и падна во реката. Не е познато дали возачот бил сам.

Медиуми на албански јазик информираат дека станува збор за 22-годишниот Е.Р. од Куманово и пишуваат дека членови на неговото семејство биле на местото на несреќата и потврдиле дека станува збор за тоа момче.

Од Центарот за управување со кризи доцна попладнето информираа дека повеќе тимови се вклучени во потрагата и дека водите ги пребаруваат нуркачи.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ