вторник, ноември 28, 2023
Google search engine
ПочетнаШтип NewsТипските куќи во Штип во завршна фаза
spot_img

Типските куќи во Штип во завршна фаза

Најавените 47 типски куќи е проект кој е во завршна фаза, истакна денеска првиот човек на Општина Штип, Иван Јорданов.

До крајот на годината се очекува да извршат инфраструктурните активности, а позната е и локацијата која се менуваше неколку пати до сега.

47 ромски семејства ќе добијат кров над глава на локацијата на Радански пат.

извор: mnet.mk

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ