петок, септември 22, 2023
Google search engine
ПочетнаМагазинЖивотТешко повреден цариник откако паднал од камионот што го проверувал, веднаш пренесен...
spot_img

Тешко повреден цариник откако паднал од камионот што го проверувал, веднаш пренесен во Клиничка болница Штип

На 15.06.2023 во 19.50 часот во Полициска станица Делчево е пријавено дека во Клиничка болница Штип за укажување на лекарска помош е донесен В.Г.(51) кој, според пријавеното, околу 18.44 часот на Граничен премин „Делчево“ додека извршувал работни задачи како вработен во Царинска испостава Делчево, паднал од висина од кабина на камион кој бил застанат за царинска контрола, при што од лекар му е констатирана тешка телесна повреда. За настанот е запознаен Јавен обвинител.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ