петок, април 19, 2024
spot_img
ПочетнаШтип NewsТешка сообраќајна несреќа на релација Штип-Кадрифаково, три лица се повредени откако со...
spot_img

Тешка сообраќајна несреќа на релација Штип-Кадрифаково, три лица се повредени откако со автомобилот излетале од патот

На 07.05.2023 во 16.30 часот во СВР Штип било пријавено дека на регионалниот пат Штип-Кадрифаково, патничко моторно возило „нисан“ со штипски регистарски ознаки, управувано од И.А.(67) од Штип, излетало надвор од коловозот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила сопатничката В.А.(61) од Штип, а со телесни повреди се здобиле уште двајца сопатници М.Б.(47) и Н.Б.(39), двајцата од Штип, констатирани во Клиничката болница Штип.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Штип.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ