сабота, април 13, 2024
spot_img
ПочетнаШтип NewsТешка сообраќајна несреќа на релација кај Крупиште, неофицијално има и загинати
spot_img

Тешка сообраќајна несреќа на релација кај Крупиште, неофицијално има и загинати

Читател до редакцијата на „Vostip.mk“ извести за сообраќајна несреќа на патот кај Крупиште, а за која вели дека во моментов има застој поради тешките последици, потенцирајќи дека има и загинати лица.

СВР Штип е на терен, а дел од патниците со тешки телесни повреди веднаш се однесени во Клиничката болница Штип.

Се’ уште е во тек увидот од увидната екипа од СВР Штип.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ