сабота, април 20, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаТешка сообраќајна несреќа вечерва пред Влада, има и повредени (ФОТО)
spot_img

Тешка сообраќајна несреќа вечерва пред Влада, има и повредени (ФОТО)

Вечерва се случи тешка сообраќајна несреќа на крстосницата пред зградата на Владата.

Три возила учествувале во тешката сообраќајна несреќа на крстосницата меѓу булеварите Илиндендска и Климент Охридски.

Според очевидците , едно од возилата било службено , а имало и повредени .. На самото место има возила на Итна медицинска помош .

Увидот е во тек , а од МВР се очекуваат повеќе информации во текот на вечерва.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ