сабота, април 20, 2024
spot_img
ПочетнаСвет„Тајно моја“ за директен пласман во следниот круг: Струмичанката Драгана Костова со...
spot_img

„Тајно моја“ за директен пласман во следниот круг: Струмичанката Драгана Костова со маестрална изведна на песната од Тоше

Струмичанката која оваа сезона доминира во музичкото натпревување „Ѕвездите на Гранд“ уште еднаш покажа и докажа дека нејзиното место е токму таму.

Драгана Костова и оваа сабота приреди вистински музички спектакл на сцената на „Гранд“. Емотивната изведбата на „Тајно моја“ од Тоше Проески и моќната изведба на „Танго“ од Ивана Петерс беа нејзината карта за директен пласман во следниот круг.

Нејзината менторка, Марија Шерифовиќ не ја криеше гордоста што Драгана е дел од нејзиниот тим и на крајот ѝ се заблагодари за одличните извезведи, додека остатокот од жирито не ги штедеше пофалните зборови.

Настапот на младата струмичанка може да го погледнете во продолжение од 45:00 минута.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ