среда, април 17, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаТаравари ги претстави своите историски познавања: Александар Македонски не бил ниту Грк,...
spot_img

Таравари ги претстави своите историски познавања: Александар Македонски не бил ниту Грк, ниту Албанец, ниту Македонец!

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари во емисијата „Само Интервју“ кажа дека Бугарите претеруваат со одредени барања.

„Мислам дека чепкаат во достоинството на македонскиот народ и тоа не е коректно. Некои работи треба да останат во историјата. Мислам дека Александар Македонски не бил ниту Грк, ниту Албанец, ниту Македонец. Бил нешто што сега не постои“, вели Таравари.

Се претерува со барањата такво нешто да биде услов за почеток на преговори со ЕУ.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ