среда, април 17, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонија„Тапан бие“, „зурла вие“: Бранко Црвенковски стана ДЕДО - Се роди малечкиот...
spot_img

„Тапан бие“, „зурла вие“: Бранко Црвенковски стана ДЕДО – Се роди малечкиот Бранко

Поранешната икона на СДСМ, претседтел на партијата, претседател и премиер на Македонија Бранко Црвенковски стана дедо откако неговиот син Љупчо викендов стана татко на син кој, според најавите од семејството би требало да биде крстен по дедото – Бранко.

Бранко Црвенковски со сопругата Јасна има две деца, син Љупчо и ќерка Марија. Синот е оженет со ќерката на поранешниот директор на Комерцијална банка Скопје, Драгољуб Арсовски кој, во времето на владата на СДСМ во 2002-2004, ја водеше Комерцијална банка дека Хари Костов беше министер за внатрешни работи а потоа, неколку месеци, и премиер.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ