среда, април 17, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаСупер временска прогноза: По дождот следува сонце, од утре повторно убаво време
spot_img

Супер временска прогноза: По дождот следува сонце, од утре повторно убаво време

Од утре времето ќе биде стабилно со утринска магла по одделни котлини. Во текот на денот ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во текот на ноќта облачноста повторно ќе се зголеми. Ќе дува слаб променлив ветер. Нови врнежи од дожд се очекуваат во сабота, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Во Скопје утре времето ќе биде сончево со мала до умеренa облачност.

Утринските температури ќе се движат од 1 до 10 степени, а дневните од 13 до 20 степени. Во Скопје утринската температура ќе достигне до 6 степени, а дневната до 17 степени.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ