среда, април 17, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаСтуден бран ќе ја покрие Македонија: Од утре нестабилно време со повремен...
spot_img

Студен бран ќе ја покрие Македонија: Од утре нестабилно време со повремен дожд, грмежи и град

Утре попладне и во четврток на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи.

Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со интензивен пороен дожд, силни електрични празнења, силен ветер и услови за изолирана појава на град, соопшти УХМР.

Потоа во следните денови ќе преовладува сончево време, но во попладневните часови со изолирана појава на нестабилна облачност, пороен дожд и грмежи.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ