петок, април 12, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаСтрумица во шок - Нов случај на силувана малолетничка во Македонија
spot_img

Струмица во шок – Нов случај на силувана малолетничка во Македонија

СВР Струмица поднесе кривична пријава против А.Ш.(20) од Струмица, поради постоење основано сомнение дека на 05.11 и 06.11.2022 во с.Иловица извршил обљуба врз малолетничка.

Според пријавата, со девојчето бил во љубовна врска.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ