петок, септември 22, 2023
Google search engine
ПочетнаШтип NewsСтанбените згради на улица Маршал Тито добија нов и урбан изглед (ФОТО)
spot_img

Станбените згради на улица Маршал Тито добија нов и урбан изглед (ФОТО)

Како што веќе и беше ветено и најавено, со поставување на павер елементи и урбана опрема, просторот пред влезовите на станбените згради на ул. Маршал Тито, кои беа запоставени со шут и прашина, денеска добија нов и урбан изглед.

Општина Штип најави дека со ова темпо ќе продолжи и во следните денови, а со цел да се урбанизираат и уредат микро локациите во сите населби во Штип.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ