петок, април 19, 2024
spot_img
ПочетнаСветСтана хит на интернет: Новинар на шест јазици известува за ситуацијата во...
spot_img

Стана хит на интернет: Новинар на шест јазици известува за ситуацијата во Украина

Новинарот Филип Краутер стана хит на социјалните мрежи откако за руско-украинската криза известуваше на шест јазици.

Тој ги менуваше микрофоните на медиумските куќи за кои известуваше, а притоа и јазиците на кои течно говореше.

Станува збор за новинар кој зборува француски, шпански, португалски, англиски, германски и луксембуршки.

Од Киев овие денови известуваше на шест јазици за неколку ТВ куќи.

Како се снајде погледнете од видеото:

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ