вторник, септември 26, 2023
Google search engine
ПочетнаМакедонијаСредношколците на протест – бараат скратен материјал за државната матура, велат дека...
spot_img

Средношколците на протест – бараат скратен материјал за државната матура, велат дека се најоштетена генерација (ВИДЕО)

Министерството за образование им кажале на средношколците дека веќе имаат скратен материјал за полагање на државната матура, но учениците велат дека немале никаков увид во него. На средба со министерот за образование Шаќири велат дека ќе ги објаснат нивните барања и причините за нивниот протест.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ