понеделник, април 15, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаСпортот има иднина: Откако им ја скратија химната, кадетите на Македонија сами...
spot_img

Спортот има иднина: Откако им ја скратија химната, кадетите на Македонија сами пееја за Делчев, Гули, Груев, Сандански (ВИДЕО)

Македонските ракометни кадети се нови миленици на нацијата не само поради освоениот ЕХФ-шампионат во Летонија, туку и со односот кон државната химна, која продолжија да ја пејат и по нејзиното кратење од организаторот по финалето.

Среде зачестените прескокнувања од македонски пејачи на строфата за револуционерите Гоце Делчев, Питу Гули, Даме Груев и Јане Сандански, избраниците на селекторот Радослав Стојановиќ со жар ја испеаја токму неа пред еуфорично да го прослават успехот во Рига.

<blockquote class=”twitter-tweet”><p lang=”sr” dir=”ltr”>Организаторот им ја скрати химната во делот за Гоце Делчев, Питу Гули ама дечкиве продолжија со пеење и ја испееа цела химна ❤️<br>Браво дечки 💪🇲🇰🇲🇰 <a href=”https://t.co/uZXOOQAas7″>pic.twitter.com/uZXOOQAas7</a></p>&mdash; Кичеецот (@mancesterovec7) <a href=”https://twitter.com/mancesterovec7/status/1558881896716816384?ref_src=twsrc%5Etfw”>August 14, 2022</a></blockquote> <script async src=”https://platform.twitter.com/widgets.js” charset=”utf-8″></script>

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ