петок, април 12, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаСпасовски: Кај ТИГРИТЕ имаше Албанец, ама падна на тестот оти не знаеше...
spot_img

Спасовски: Кај ТИГРИТЕ имаше Албанец, ама падна на тестот оти не знаеше да плива!

Запрашан за застапеноста на Албанците во единицата ТИГРАТ, министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во емисијата „Вистинскиот пат“ во Алзас рече дека не е важна етничката припадност, туку дека канддатите мора да ги исполнуваат условите за оваа единица.

„Од сите кандидати што се појавија, само еден беше Албанец. Тој ги почна тестови и стигна до прелименарните проверки, бидејќи не знаеше да плива, не можеше да продолжи“, изјави Спасовски.“

Спасовски додаде дека тука не може да има импровизации, па затоа не можете да направите никакви отстапки.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ