вторник, јуни 6, 2023
Google search engine
ПочетнаШтип NewsСо спектакуларен концерт на ,,Леб и сол”, официјално синоќа беше отворена летната...
spot_img

Со спектакуларен концерт на ,,Леб и сол”, официјално синоќа беше отворена летната тераса на штипски „Дом на млади“ (ФОТО)

Штипјани синоќа уживаа на концерт на реконструираната летна тераса во Домот на млади.

За потсетување, пред точно 33 години легендарната група „Леб и сол“ ја отворила летната тераса на Дом на млади, па по тој повод, симболично синоќа повторно настпија на штипската сцена.

Музичкиот бренд на Македонија одново приреди спектакал и потсети на легенрадните музички времиња во култниот центар за млади.

Летната тераса беше преполна од штипјани и гости од цела Македонија, а дека присутните уживаа во музиката и целиот амбиент, сведочат фотографиите кои може да го проследите во продолжение:

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ